Rady a informace


ORL ambulance ve Frenštátě pod Radhoštěm
MUDr. Martin Knesl
z.s. Andrea Malinová

Základní informace před nástupem k plánované hospitalisaci na ORL (ušní, nosní, krční) oddělení nemocnice v Novém Jičíně

Vážená paní, vážený pane, pokud Vám byla doporučena plánovaná operace na ORL oddělení nemocnice v Novém Jičíně, pak tyto řádky jsou určeny právě Vám.

K přijetí na oddělení si laskavě doneste:
1)
Občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, legitimaci práce neschopných (pokud ji máte vystavenou).
2)
Jméno, adresu, PSČ obvodního (závodního) lékaře, jméno odesílajícího lékaře a doporučení k hospitalisaci.
3)
Potřeby osobní hygieny: mýdlo, zubní kartáček, zubní pasta, toaletní hřeben, domácí obuv. V případě, že by Vám prospělo k lepší spokojenosti a pobytu u nás používání Vašich osobních věcí (noční košile, župan, ručník, žínka) můžete si je přinést s sebou. Před operačním zákrokem nelze mít nalakované nehty, ani u dětí!
4)
Neberte si s sebou větší obnos peněz! Pokud jej u sebe budete mít, bude uschován v centrálním trezoru pokladny NsP.
5)
Budete-li chtít telefonovat, použijte k tomu zvlášť vyčleněné telefonní přístroje na mince.
6)
Upozorněte své blízké, že návštěvní hodiny jsou stanoveny vedením nemocnice denně v odpoledních hodinách a to takto:
Pondělí - pátek:    15:00 - 17:00 hodin
Sobota - neděle:   13:00 - 17:00 hodin
7)
Pokud užíváte léky, doneste s sebou jejich seznam.
8)
Potvrzení o pracovní neschopnosti, pokud již nemáte, Vám bude vystaveno v den přijetí. Pokud jste pracující důchodce nebo pacient, na kterého se vztahuje ochranná lhůta (6 týdnů od ukončení pracovního poměru), hlaste tuto skutečnost sestře u přijetí.
9)
Při přijetí budete seznámení s právy pacienta a režimem oddělení, který se řídí provozním řádem.
10)
K plánované operaci nutno s sebou vzít interní předoperační vyšetření. U nemocných s kardiopulmonálními a plicními chorobami, diabetiků a všech nemocných nad 40 let věku včetně výsledků těchto vyšetření: EKG, FW, KO, trombocyty, Quick, Quick INR, APTT, fibrinogen, krvácivost, moč, ALT, AST, bilirubin, glykemie.
U žen je možný termín operace 7 - 26 den menstruačního cyklu. K odstranění krčních mandlí u žen je možný termín 7 - 18 den menstruačního cyklu.
K adenotomii (odstranění nosní mandle u dětí) je třeba přinést s sebou výsledky těchto vyšetření: FW, KO, trombocyty, Quick, Quick INR, APTT, fibrinogen, krvácivost, moč, dětské předoperační vyšetření.
Tři týdny před plánovaným operačním výkonem se nesmí užívat léky snižující teplotu a léky proti bolesti (Acylpyrin, Brufen, Anopyrin, Paralen, Aulin...)!!!
11)
U dětských pacientů je při dostatku míst možno hospitalisovat i doprovod, pokud tento souhlasí s úhradou.
12)
Na ORL oddělení nemocnice v Novém Jičíně je k disposici nadstandardní jednolůžkový pokoj, za cenu 270,- Kč s televizí a telefonem. Telefonní hovory jsou účtovány zvlášť.
13)
K hospitalisaci se prosím dostavte ve stanovený den v době od 7.30 do 9.00 hodin.
V případě nejasností se můžete informovat přímo na ORL oddělení nemocnice v Novém Jičíně na telefonním čísle 556/773335, nebo prostřednictvím e-mailu ORL ambulance ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 


Doporučuji:
Oční ambulance v Kopřivnici a Příboře
     
Antikvariát Beskydy

Copyright © 2001 - 2009, MUDr. Jan Pernica